Intregracja 7 ODH i 77 ODHS

W dniach 24 i 25 kwietnia odbył się biwak 7 ODH i 77 ODHS w gimnazjum nr2 w Otwocku. Celem wypadu była integracja harcerzy z obu drużyn.

Gdy dotarłyśmy do szkoły Gimnazjum Nr2 w sobotę rano, uczestnicy byli już w trakcie wykonywania pierwszego zadania. Zastępy zamieniły się „grządki”, w których rośliśmy my warzywa. Na grządkach rosły rzodkiewki, buraki, pory, sałata… Kolejnym za zadaniem był zwiad, musieliśmy udać się do sklepów w celu uzyskania wiadomości o naszej wadze, cenie i tym jak się sprzedajemy (naszej a raczej warzyw) a także rozwiesić plakaty w ramach akcji zarobkowej. Ostatnim punktem wielkiego zadania była prezentacja grządek, czyli obrzędowości biwakowych zastępów.

Opowiadaliśmy historie naszego powstania, śpiewaliśmy nasze piosenki i opowiadaliśmy dowcipy o warzywach. Podczas zwiadu Majak z Kingą stworzyli „BALLADĘ WAŻYWNĄ”, którą koniec końców zaśpiewaliśmy.
Kolejnym punktem wypadu była gra terenowa „sztaby”. Na szczęście nie było rannych:) i poszkodowanych:).
Po powrocie do szkoły czekała nas symulacja. Dzielnie radziliśmy sobie z „ofiarami” trzęsienia ziemi w Turcji:) Niestety nasza wiedza nie była zbyt wielka, więc druhowie o większych umiejętnościach samarytańskich postanowili zrobić nam krótkie zajęcia temat pierwszej pomocy.

Zaskakującym elementem biwaku była „niby- gry” terenowej w Granice”, która po wytłumaczeniu zasad okazała się ogniskiem na którym nasza koleżanka i dwóch kolegów złożyli przyrzeczenie harcerskie. Ślubowanie przyjęliśmy bardzo entuzjastycznie:) z powodu iż trójka naszych przyjaciół złożyła wyczekiwane przyrzeczenie. Swoją obecnością zaskoczyła nas dh hm Katarzyna Lacka wraz z mężem dh pwd Konradem Lackim.

Noc każdy spędził na swój sposób. Niektórzy grali na gitarach ,inni rozmawiali ,a pozostali po prostu spali. Następnego dnia wypoczęci:) powitaliśmy nowy dzień. Ten dzień spędziliśmy na dynamicznie biorąc udział w zajęciach przygotowanych przez dh Pawła Majkowskiego:).
Podsumowując biwak był naprawdę udany, mieliśmy szanse zawrzeć nowe znajomości, spędzić miło czas w ciekawym gronie, poznać się lepiej nawzajem oraz udoskonalić swoją wiedzie harcerska.

Gośka i Dobruśka (77 ODHS)