MORS 2005

Dobiegło końca nasze trzydniowe spotkanie. Bardzo się cieszę, że w Starej Wsi spotkali się przedstawiciele różnych otwockich i józefowskich drużyn. A były to patrole:

5 Drużyny Harcerzy Starszych
5 Józefowskiej Drużyny Wędrowniczej
7 Drużyny Harcerzy Starszych
33 Drużyny Harcerskiej i 33 Drużyny Wędrowniczej
77 Drużyny Harcerzy Starszych
123 Drużyny Harcerskiej

Nasze zmagania zaczęliśmy na józefowskim basenie. Tam trzy konkurencje na czas zjazd rurą:)), pływanie na 50 metrów i nurkowanie po rzuconą monetę. Tu triumfował Maks z 5DHS a drugi był Maciek ze 123 DH.

Piątkowy wieczór to pięciogodzinna gra z technik harcerskich. Najlepszym zespołem gry okazał się patrol 5DW.

Noc w namiotach i zapach wojskowych materacy przypomniał nam, że Przerwanki tuż, tuż.

Poranek sobotni zaczął się dla MORS-ów o 7.00. O godzinie 8.00 wystartowała gra, której scenariusz oparty był na działaniach dywersyjnych realizowanych w czasie II wojny światowej na terenie rejonu „Fromczyn”. Największą ilość punktów na grze otrzymały ekipy: 5 DW, 7DH, 33 DH+DW.

Wieczór przy wspólnym kominku, który składał się w dużej mierze z elementów przygotowanych przez patrole. Najwyższe noty zdobywają obie piąte – 5DHS i 5DW.

W nocy przyjechał do nas Luc Skywalker i Darth Vader.

Niedzielny poranek to morderczy quiz z wiedzy harcerskiej. Po dwóch godzinach walki wyłoniono zwycięzcę 5 DHS.

Wspólny apel z nagrodami i krąg zakończyły tegorocznego MORS-a. Po podsumowaniu punktacji pierwsze miejsce i nagrody w postaci harcerskich koszulek, latarek-czołówek i dyplomu zdobyła

5 Drużyna Harcerzy Starszych Leśni prowadzona przez Mirka Grodzkiego.

Drugie miejsce (oraz nagrody) podzieliły między siebie:
5 Józefowska Drużyna Wędrownicza prowadzona przez Marka Rudnickiego i połączone 33 Drużyna Harcerska „Lagoon” Karoliny Boguckiej i 33 Otwocka Drużyna Wędrownicza Oli Makowskiej.

Trzecie miejsce przypadło drużynom: 123 Drużynie Harcerskiej dh. Michała Banego, 77 DHS Pawła Majkowskiego i 7 DHS Kingi Duszyńskiej.

Wszystkim serdecznie gratuluję i do zobaczenia za rok!!!

Komendant MORS 2005
Cztery Płomienie