Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Amnesty International | PUBLICYSTYKA | Przeciek.michalin.pl - Miesięcznik otwockich harcerzy

Amnesty International

Słabo.Takie sobieŚrednieFajneSuper (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

Co to jest Amnesty international nie trzeba tłumaczyć. Chyba każdy słyszał o jakiejś akcji organizowanej lub współorganizowanej przez tę organizację z Polsce czy za granicą. Amesty international pomaga ludziom głodującym, uchodźcom, więźniom politycznym, przeciwdziała łamaniu praw człowieka. Pomoc organizowana jest na ogromną skalę, a jedną z jej form jest PILNA AKCJA AMNESTY INTERNATIONAL.. O co chodzi?

Stare porzekadło mówi: „w jedności siła”. Im więcej osób wyrazi swój sprzeciw względem przemocy, tym większa szansa na to, że będą respektowane elementarne prawa człowieka. Co jakiś czas Amnesty International na całym świecie wysyła do członków organizacji i ludzi zainteresowanych listy, które zawierają krótką historię rozgrywającej się gdzieś na świecie tragedii. Tragedii jednego człowieka, rodziny, grupy wyznaniowej etc. Podane są również adresy władz mających wpływ na tę sytuację. Są to najczęściej: prezydent, ambasador, ludzie zajmujący ważne stanowiska w rządzie. Główną część listu stanowi prośba do wszystkich ludzi o natychmiastowe wysłanie apelu wyrażającego obawy o bezpieczeństwo potencjalnych ofiar.

W dzisiejszym numerze „Fkładki” chciałabym poprosić Was o podjęcie odpowiedzialności za los krzywdzonych ludzi i wysyłanie apeli.

Jolanta Siwak

Przeczytaj poprzednie wpisy dziale PUBLICYSTYKA:

Co to jest Curling?, 27 marca 2002
Harcerzem być, 22 lutego 2002