SP5ZDH

Wraz z niedźwiedziami, po długiej zimie, „obudzili się” również harcerze z Harcerskiego Klubu Łączności „PAJĄK” SP5ZDH działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

Postanowili zainaugurować sezon „wiosna-lato 2002″ organizacją biwaku łącznościowego w położonej niedaleko Sobieni Jezior wsi Zuzanów.
Biwak, co prawda odbędzie się dopiero na początku maja, ale przygotowania idą pełną parą! W sobotę 6 kwietnia drużyna krótkofalowców-amatorów, ubiegających się dopiero o licencję krótkofalarską wyruszyła pod wodzą pana K. Krzeszewskiego do Zuzanowa, aby poznać położenie i historię owego miejsca, a wszystko po to, by móc potem przeprowadzać ciekawe i „pożyteczne” łączności radiowe.

Specjalnie z okazji biwaku wydany zostanie okolicznościowy dyplom. Jak go zdobyć? Wystarczy przeprowadzić 4 łączności radiowe: bądź z czterema różnymi operatorami biwakowej radiostacji, bądź z dwoma na różnych pasmach. Dyplom można uzyskać również poprzez łączność telegraficzną z dwoma dowolnymi operatorami radia.

Oprócz „ciężkiej pracy” harcerzy czeka również trochę przyjemności, m.in. wycieczka piesza z miejscowym leśniczym celem podpatrzenia siedlisk rzadko dziś występującego bociana czarnego.

Zatem – oby wszystko poszło zgodnie z planem i oby… dopisała pogoda!

Życzymy wszystkim krótkofalowcom zdobycia dyplomu a harcerzom – powodzenia!

Po powrocie zdamy szczegółową relację z tego przedsięwzięcia.

Marta Depczyńska

P.S. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy na stronę internetową hufca: http://www.otwock.zhp.org.pl/