Będą radzić, jak pomagać

Słabo.Takie sobieŚrednieFajneSuper (2 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

31 maja 2003 roku kolejny raz Muzeum Ziemi Otwockiej gościło w swoich progach harcerzy. Tym razem przy okazji zawiązania Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Harcerze w Muzeum pojawili się już ok. 14.00. Byli to harcerze z 5 D.H. “LEŚNI”, którzy przyjechali wcześniej, żeby pomóc przy organizacji uroczystości.
Wspólnie z instruktorami z Kręgu Srebrnych Sznurów szybko uporali się z przygotowaniami muzeum na przyjęcie harcerzy.

Celem uroczystości, jaką zorganizował Druh Władysław Setniewki wraz z kręgiem Srebrnych Sznurów, było spotkanie byłych komendantów Hufca Otwock z harcerzami i władzami Otwocka oraz powołanie Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Zaproszenie na zbiórkę przyjęli Prezydent Otwocka, Przewodniczący Rady Powiatu, naczelnik wydziału kultury oraz prawie wszyscy byli komendanci Hufca.
Harcerze mogli wysłuchać opowieści Druha Białej Sowy o tym jak to jeden z komendantów w czasie obozu spał na drzewie albo o tym jak pojechano pewnego razu do obóz bez flagi i trzeba się było o nią było szybko postarać. Bardziej uważni dowiedzieli się dlaczego Druh nazywany jest Białą Sową.

Przy grobie Druha Antoniego Fedorowicza
W czasie uroczystości na cmentarz udał się partol harcerski w celu złożenia kwiatów na pomnikach byłych komendantów Hufca: Druhów Fedorowicza i Rudnickiego. Przez przypadek (niektórzy jednak twierdzą, że było to z góry zaplanowane) okazało się, że partol składał się z druhów… Fedorowicza i Rudnickiego!

Piosenkami uświetniali zbiórkę 209 D.H. i 33 D.H. „ZWIEWNI”

Przeczytaj poprzednie wpisy dziale WYDARZENIA:

ARSENAŁ 2003, 30 kwietnia 2003
PATROL NIE ŚPI, PATROL CZUWA!, 15 kwietnia 2003
KOMENDANT ZREZYGNOWAŁ, 1 kwietnia 2003