Co słychać w drużynach? – 17 DH

Słabo.Takie sobieŚrednieFajneSuper (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

Kilka dni temu miałam przyjemność wziąć udział w Przyrzeczeniu Harcerskim dwóch harcerek z 17 DH – Marysi i Kamili, które miało miejsce w harcówce drużyny. Chociaż sama od jakiegoś czasu z własnego wyboru jestem wyłączona z bezpośredniego harcowania, przyrzeczenie jest taką okazją, kiedy z przyjemnością wychodzę z domu żeby zobaczyć jak kolejne osoby zostaje pełnoprawnymi członkami związku.

Dzień był albo piękny, albo paskudny -zależy, jakich standardów użyjemy w ocenie. Był szczypiący mróz, sypał śnieg i aura była wymarzona na czytanie książki w domowym zaciszu a nie na latanie po lesie z obłędem w oku. Z tych powodów pierwotny plan przyrzeczenia w nieco bardziej naturalnym środowisku został zmodyfikowany, bo, aż ciężko się przyznać, zarówno mnie jaki i kadrze 17 DH rozpalanie ogniska z mokrego drewna nastręcza pewne trudności. A świeczki na tym śniegu zgasłyby zanim dziewczyny powtórzyłyby rotę przyrzeczenia. Można by co prawda próbować rozmrozić patyki w mikrofali… Nie istotne.

Według mojej subiektywnej oceny – wszystko wyszło bardzo w porządku. Najpierw Kamila z Marysią zostały wezwane na radę drużyny a potem miały przejść razem z przyboczną do harcówki. Dzięki niezawodnemu Michałowi Łabudzkiemu, udało się stworzyć naprawdę niesamowity nastrój. Z tego miejsca, w imieniu Izy I Marysi chciałam podziękować Michałowi, Ewie i Adamowi za poświęcenie popołudnia i pomoc a Marysi I Kamili złożyć ponowne gratulacje. Podwójne, bo odnoszące się nie tylko do zdobycia Szczytu ideałów ale tez nowych kolorów sznurów.

Zmiany funkcyjne są związane z tym, że Marysia Mikulska zastąpi Izę Dmochowską „na stanowisku „drużynowej” – trochę trudno być drużynową i zamieszkiwać w Białymstoku. Pozdrowienia dla Izki.

Ola Kasperska

Przeczytaj poprzednie wpisy dziale PUBLICYSTYKA:

Do luzaków, 2 lutego 2004
Materiał do gawędy, 28 stycznia 2004
Spis harcerski 1978, 4 stycznia 2004
Przyboczną być… (1), 2 stycznia 2004
Kolejny rok przed nami, 22 grudnia 2003
Wielkanocne porządki, 30 kwietnia 2003