FAQ część II

Słabo.Takie sobieŚrednieFajneSuper (10 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Czy jest jakiś system newsów na stronkę psiany w HTML’u?
Niestety ale funkcje ingerencji w zawartość plików na serwerze daje tylko PHP, MySql i inne. HTML czy Java nie dają takich możliwości, czyli mówiąc krótko możliwości zapisu do plików z poziomu www.

Jak odświeżyć stronę bez ponownego otwierania pliku ?
Zrób link o zawartości: Odśwież stronę i w miejsce

Jak zrobić ładny design strony?
Ładny design musi łączyć w sobie kilka funkcji. Nie należy brać pod uwagę tylko wyglądu ponieważ nasza strona nie ma być obrazkiem. Przede wszystkim należy postawić na funkcjonalność i czytelność witryny. Kolorystyka jest również bardzo ważna, ponieważ nasze oczy mają koncentrować się na tekście a nie na jaskrawych czy kontrastowych kolorach. Najpierw należy obmyślić układ strony, narysować podstawowy szkic (np w Photoshopie), ustawić kolorystykę, i na końcu zadbać o szczegóły. Później tnie się stronę na elementy i wstawia do HTML’a.

Jak ustawić chmod?
Często w instrukcjach dołączonych do skryptów są zawarte informacje, że należy ustawić chmod na np. 777. Znaczy to, że musimy nadać plikom odpowiednie atrybuty – do zapisu, odczytu i wykonywania poleceń. Chmod ustawiamy, gdy już przegramy pliki na serwer oczywiście z obsługą PHP. Wtedy jest kilka możliwości w jaki możemy zmienić atrybuty. Możemy posłużyć się programem FTP, którym przesyłamy stronę. Wtedy zaznaczamy prawym przyciskiem katalog lub plik na serwerze i wybieramy opcję (change attiributess, albo chmod) odpowiednią dla tego programu. Chmody ustawiamy na serwerze na który przesłana jest strona.