I ty możesz pomóc…

Słabo.Takie sobieŚrednieFajneSuper (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

3 DH Zawiszacy organizowała akcję „I Ty możesz pomóc zwierzętom z Celestynowa”. Schronisko w Celestynowie liczy 1500 psów i 350 kotów, a z roku na rok otrzymuje, co raz mniej pieniążków na wyżywienie zwierzaków i opłatę pracowników.

Ostatnio nawet ogłaszano w dzienniku, że to schronisko prawdopodobnie ulegnie zamknięciu, a wszystkie w nim zwierzęta zostaną uśpione. Nasza akcja odbyła się w dniach od 1 do 5 grudnia 2003 roku. Zbieraliśmy: koce, poduszki, suchą karmę, karmę w puszkach, a także pieniążki i różne drobiazgi dla zwierząt. Zbieraliśmy w Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie, jednak nie zebraliśmy zbyt wiele. Jak widać nie każdego obchodzi los i przyszłość tych piesków i kotków. Następnie mieliśmy z tym wszystkim co zebraliśmy zarówno w szkołach, jak i to co my przynieśliśmy i 3 GZ Zawiszątka (za co Wam bardzo dziękujemy) pojechać do schroniska…

I tak, dnia 20 grudnia 2003 roku zebraliśmy się o godzinie 9:00 pod naszą harcówką. Zapakowaliśmy dary do samochodów i wyruszyliśmy. Jechaliśmy tam około trzydziestu minut. Droga była bardzo wesoła, lecz po przybyciu na miejsce nasze nastroje się pogorszyły, a miny wcześniej wesołe – zrzedły. Widok był bardzo smutny i zapach dosyć nieprzyjemny. Ale co tu się dziwić?! Przy tak niskim budżecie trudno o coś lepszego. Wypakowaliśmy z samochodu „prezenty” dla zwierzaczków. Na teren schroniska wpuścili nas jego pracownicy i wskazali nam miejsce gdzie ułożyliśmy te wszystkie rzeczy. Potem kierowniczka schroniska oprowadziła nas po nim. Wszystkie pieski łasiły się do nas i „prosiły” żeby je głaskać. W schronisku pieski mieszkają w klatkach, najczęściej po kilka naraz. Koty natomiast zimą przebywają w zamkniętym pomieszczeniu, więc nie mogliśmy ich zobaczyć. Na koniec wizyty zrobiliśmy sobie zdjęcie pamiątkowe razem z pieskami, pożegnaliśmy się i pojechaliśmy.

Julia Lipecki i Natalia Majda

***
Dziękujemy Panu Olszewskiemu i Ostrzeszewiczowi za pomoc w dostarczeniu zebranych darów do schroniska.
Akcja została zrealizowana w ramach projektu starszoharcerskiego

M.R.

Przeczytaj poprzednie wpisy dziale WYDARZENIA:

Plejady nad Świtezią, 28 stycznia 2004
Nowa strona Hufca Otwock, 23 grudnia 2003
BŚP 2003 – bez schabowego, 22 grudnia 2003