Jak dobrze napisać fabułę???

Czasem zastanawiamy się jak zrobić fajną grę, taką żeby podobała się Naszym harcerzom i żeby można było zaliczyć ją do udanych. Otóż jak zacząć???

To w miarę proste- fabuła, wydaje się że fabuła jest obojętna, lecz raczej zdarza się tak że jest ona na pierwszym miejscu. Na swoim przykładzie wiem iż fabuła jest najważniejsza, ale jak ją wymyślić- zazwyczaj jest to II Wojna światowa, lub cos podobnego, jednak to zaczyna już się przejadać.
Nie mówię że nie ma już fajnych gier terenowych z w/w fabułą, ale tak naprawdę to jest standard.

Dużo osób spyta się mnie teraz więc jak mam wymyślić super fabułę, jeśli nie mam dużo czasu- jednak nie o czas chodzi, tu wystarczy wyobraźnia. Na przykład dosyć niedawno z Zadrą spotkaliśmy się by wymyślić fabułę na biwak, który pewnie niedługo się odbędzie, wymyślenie fabuły zajęło nam ok. 15,20 minut.

Zaczęliśmy sobie myśleć co chcemy tam zrobić, kiedy w pewnym momencie tak sobie spytałem się jaką teraz książkę czyta. Zadra zaczął Mi o niej opowiadać, a ja pomyślałem sobie że gdyby tak cos zmienić to mogłaby być fajna fabuła.

Razem zaczęliśmy dopracowywać ten projekt i powstała super fabuła- Niestety teraz Wam jej nie zdradzę ponieważ biwak jeszcze się nie odbył.

Czasami warto jest się rozejrzeć dookoła Nas by zobaczyć duuuuuuuużo fajnych rzeczy, które mogą Nam się przydać przy pisaniu fabuły. Poświęćcie trochę Waszego czasu by rozejrzeć się dookoła siebie.
Warto też czasem się wyluzować i choćby pograć na komputerze, nawet z jakiejkolwiek gry można zrobić fabułę.
Może to być jakaś książka lub film. Teraz podam Wam przepis jak wymyślić super fabułę.

Przepis:

Aby dobrze przygotować się do tej jakże ciężkiej pracy należy wypić pół litra coca-coli, lub soku, potem zjeść batonika czekoladowego.
Następnie włączyć Gwiezdnego Chłopaka, zamknąć oczy i po 15 minutach możemy już zacząć myślenie.

Zacznijmy od tego że trzeba rozejrzeć się wokół siebie, możemy włączyć TV i pooglądać telewizję( nie dłużej niż 22 i pół minuty)
Po takiej kuracji na pewno zdobędziecie dobrą fabułę Jeśli ktośbędzie potrzebował więcej informacji może kierować pytania na adres: rambo@harc.pl lub rambo@zhp.otwock.com.pl

Rambo
Przyboczny 209 DH