Kim był Sherlock Holmes?

Słabo.Takie sobieŚrednieFajneSuper (6 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Imię Sherlock pochodzi od gracza krykieta, z którym raz grał autor, a nazwisko Holmes od amerykańskiego prawnika Olivera Wendella Holmesa. Sherlock Holmes – pierwszy na świecie detektyw konsultant. Jest nie tylko detektywem; swoją wiedzę stara się poszerzać przez eksperymenty i obserwację. Ciekawe jest to, że zabiegi wykonywane przez Holmesa na miejscu zbrodni, są w obecnych czasach nie tylko ogólnie praktykowane, lecz wręcz wymagane w policyjnej procedurze.
Zazwyczaj, nowy klient odwiedza Holmesa, wcześniej uprzedzając o swojej wizycie. Holmes obserwując gościa maniery, ubiór, cechy fizyczne i ślady błota na ubraniu, wyciąga wnioski zwane dedukcjami. Klient wyjaśnia problem. Reszta historii to rozwiązanie zagadki. Dedukcyjne możliwości detektywa zawdzięczamy profesorowi Conan Doyle’a z czasów nauki w szkole medycznej (Doyle był z wykształcenia lekarzem).
A tak na marginesie, to Sherlock Holmes tytoń do fajki trzymał w perskim pantoflu, grał na skrzypcach o dowolnych porach, przychodzącą pocztę przybijał sztyletem do kominka, a eksperymenty chemiczne przeprowadzał w salonie.

…z internetu

Przeczytaj poprzednie wpisy dziale WYDARZENIA: