Zapachniało wiosną

Sobota 13 marca 2004 godz. 15.30 pod zieloną bramą (a w sumie za nią) małe zgromadzenie. A któż to? Pierwsze zawitały Agnieszka, Sylwia i Karolina, która miała ze soba skrzętnie zawinięte „coś”.
Wnikliwi smakosze z daleka rozpoznali zapach pysznej, jeszcze ciepłej szarlotki.

Tak rozpoczęła się pierwsza wiosenna zbiórka funkcyjnych Komendy Hufca. Po chwili dołączyli Michał, Iza, Marek, Monika, Sylwia. Z domowych pieleszy wygramoliliśmy się rownież i my – Magda i Tomek. Oczywiscie nie zabrakło z nami Antka i Julki.

Po „krótkim” pakowaniu się wszyscy wyruszyliśmy do Starej Dąbrowy, aby tam przez dobę wspólnie popracować.

Pewnie każdy z nas postawił temu wyjazdowi inne cele, ale założenie było takie, że jedziemy tam zapoznać się dokładnie ze zmianami jakie zachodzą w naszej organizacji, żeby się bardziej zintegrować i poznać nasze wspólne oczekiwania wobec innych i samego siebie, żeby jasno określić zasady działania naszego hufca.

Tak zatem znaleźliśmy czas i na ruggby 😉 , i pyszną kolację, zajęcia zuchowe i harcerskie (niestety musieliśmy je trochę skrócić 🙁 ), i na rozważania o losach naszej strategii, i o właściwym wizerunku dyżurów w hufcu. Udało nam się też znaleźć troszkę czasu na spokojne rozmowy, ale niektórym w związku z tym zabrakło czasu na spanie ;-))

Jak się poźniej okazało było to bardzo burzliwe spotkanie. Pozostaje mieć nadzieję, że energia z dyskusji przeniesie się również na energię działania. Czego sobie i Wam życzę.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjazdu : Agnieszce, Monice i Karolinie za przygotowanie pysznego jedzonka, Agnieszce i Michałowi za przygotowanie kominków, Mirkowi za dyskusje nad strategią i wszystkim, którzy potrafili i chcieli wygospodarować dobę na nasze spotkanie.

Magda